Web sitemize hoşgeldiniz.

Yeni Diyet Trendi; IF Diyeti, Oruç diyeti ile kolayca kilo verin

Birçok diyetisyenle konuştuğunuzda veya bu konuda araştırma yaptığınızda, karşınıza çıkan en büyük soru işaretlerinden bir tanesi de gerçekten bu diyetlerin işe yarayıp yaramadığı ile ilgili olur. Birçok kullanıcı genellikle; diyet yapmasına rağmen istediği kiloya ulaşamamasınından sıklıkla şikayet eder. Ancak son zamanlarda ortaya atılan intermittent fasting diyeti sayesinde, ideal yağ oranına da çok da hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yeni diyet trendi; IF diyeti tam olarak nedir ve nasıl yapılmaktadır  sorusu, bu diyet türünü öğrenen birçok kişide yoğun bir şekilde oluşur. Ancak bu diyet türünün yalnızca tek bir şekilde olduğunu sanmak sizi yanıltabilir. Bu diyet türünün birbirinden farklı birçok türü bulunur.

Aralıklı beslenme ve günde tek öğün beslenme yöntemi

Diyet türlerinden bir tanesi olarak görülebilecek bu beslenme türüne göre belirlenmiş olan tek öğün beslenme, günlük 3 olarak yaptığınız yemek etkinliğini tek öğüne  indirmenize dayalıdır. O gün için saat kaçta yemek yediyseniz 24 saat boyunca hiçbir şey yememeniz gerekiyor. Örneğin akşam saat 22.00 da yemek yediyseniz, ertesi gün akşam 21:00 a kadar ağzınıza hiçbir şey koymamanız, bu ürünün en önemli konularından birtanesidir. Ancak bu türün ilgi çeken yanı, daha çok gün içerisinde istediğiniz her şeyi yiyebilmeniz ile ilgilidir. Yeni diyet trendi; IF diyeti ile ilgili bir diğer önemli tür ise, aralıklı beslenme türüdür. Burada ise gün içerisinde aralar belirlersiniz ve beslenme saatleriniz de ona göre şekillenir. Yani isterseniz 3 veya 8 saat aralıklarla öğünleriniz alabilirsiniz.

Peki bu yöntem tam olarak işe yarıyor mu ?

Yeni diyet trendi; IF diyeti sayesinde, birçok fayda sağladığınızı da görebilirsiniz. Örneğin; kalpte şeker hastalıklarının azaldığı gibi, büyüme hormonunuzda da artış görülür. Yağ yakma oranınız da azaldığı için, kilo verme hızınız ciddi oranlarda artmaya başlar. Üstelik insülin seviyesinin düşmesi nedeniyle, şeker hastalığına yakalanma riskiniz de son derece azalır. Yeni diyet trendı; IF diyeti faydalarından bir tanesi de yaşlanmanın gecikmesi ile ilgilidir. Uzun süreli açlık yaşadığınızda, hastalıklar daha kolay şekilde önlenir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: