Web sitemize hoşgeldiniz.

Yaşlanmaya Neden Olan Yiyecekler, Erken yaşlanmaya sebep olan yiyecekler

Yediğiniz besinler; sizlerin yakalanacağı hastalıklardan, kaç yaşında öleceğinize  kadar neredeyse her şeyi belirler. Bu nedenle yediğiniz şeylere ciddi oranlarda dikkat etmeli ve yaşlanmaya neden olan yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalısınız. Bu yiyecekler içerisinde şeker gibi tahmin edebileceğiniz materyaller bulunurken, aynı zamanda hiçbir şekilde tahmin edemeyeceğiniz kadar sinsi ürünler de bulunmaktadır. Eğer yaşlanmaya neden olan yiyeceklerden uzak durmak istiyorsanız, kesinlikle hazır ve GDO lu ürünlerden uzak durun. Bu sizlerin hem vücut açısından hem ömrünüzü uzatacak, hem de cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Cildi oldukça yorgun gösteren şeker

Kırışıklıkların oluşmasıyla birlikte aynı zamanda, ciltte yorgun bir görüntüye neden olan şeker, uzmanlar tarafından en çok yasaklanan ürünlerden bir tanesidir. Özellikle de ciltteki kolajenlere büyük oranda zarar vermesi ve aynı zamanda bunları geri dönülmez şekilde tahrip etmesi de şekerin zararlarından yalnızca birkaç tanesidir. Yaşlanmaya neden olan yiyecekler arasında şekerin en başta bulunduğunu ve aynı zamanda; kek, çikolata, şekerlemeler ve kahvaltılık gevreklerin bile sizlerin yaşlanmanızda ciddi oranda etkisi olacağını söylemek mümkündür. Ayrıca yaşlanmaya neden olan yiyecekler arasında ilk sıralarda olan bir diğer ürün de tuzdur. Cips, dondurulmuş patates ve makarna soslarında yüksek dozda bulunan bu tuz vücudunuzdaki bütün suyu tutarak kaslarınızın erimesine neden olur. Eğer çok fazla tuz tüketen biriyseniz; muz, yoğurt ve patates gibi kurutulmuş meyveleri de kullanarak vücudunuzdaki tuz dengesini mümkün olduğunca sabit oranda tutmaya çalışabilirsiniz.

Yaşlanmanın bir diğer nedeni doymuş yağ ve asitli içeceklerin etkisi

Kullanmış olduğunuz yapay tatlandırıcılar, bağırsak florasını değiştirerek sindirimin bundan ciddi oranlarda olumsuz etkilenmesine neden olur. Ayrıca vücuttaki insülin derecesini düşürerek gizli bir şeker hastalığına yakalanmanıza da neden olabilir. Yaşlanmaya neden olan yiyecekler arasında bir diğeri de duymuş Yağdır. Özellikle de süt ürünleri ve Hindistan cevizi yağı gibi çok fazla doymuş yağ içeren gıdalarla beslenen kişilerde, damarlar sertleşmeye başlar. Bu da ilerleyen dönemlerde hücrelere kan akışını olumsuz etkiler ve böylece vücudunuz çok da hızlı bir şekilde yaşlanmaya başlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: