Web sitemize hoşgeldiniz.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Büyüme ve gelişim açısından sağlıklı beslenme önerileri ile harekete geçmeniz faydalı olacaktır. Nitekim sadece beslenme değil bunun yanı sıra sporun da etkilerinden söz etmeliyiz. Gün içerisinde yapılan egzersizler ile daha sağlıklı bir birey haline gelebilirsiniz. Aynı zamanda su tüketimlerine de dikkat etmeniz önerilir. Vücudun nem oranını bu şekilde ayarlamanız ve yaşlanma etkilerini minimum seviyeye çekmeniz mümkün. Beslenme ile alakalı olarak ise;

  • Öncelikle düzenli öğün planlamalarına yer vermeniz gerekmekte.
  • Minimum 3 öğün olacak şekilde beslenme programlarına geçilmelidir.
  • Şekerli olan yiyecek ve içeceklerden de uzak durmanız faydalı olacaktır.
  • Son olarak temelde tuzlu olan yiyeceklerin de tüketilmemesi gerekiyor.

Dengeli Beslenme Nasıl Olmalı?

Dengeli bir şekilde beslenmek için baştan da belirttiğimiz gibi öğünler önemlidir. Örneğin sabah kahvaltısına bir hayli önem veriliyor. Mutlaka kahvaltıda protein tüketilmesi gerek. Bunun için yumurta ve süt ürünlerinden harekete geçebilir. Arkasından ise öğle yemeği geliyor. Akşam yemeğinin ise saati çok geç olmamalıdır. Geç saatte tüketilen yiyecekler beslenme açısından zararlı olmakta.

Zeytinyağı ile tereyağı tercihlerinde bulunmanız da önemlidir. Özellikle de zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor. Bunların akabinde ise su tüketimi geliyor. Sağlıklı beslenme önerileri çerçevesinde su tüketiminin gün içerisinde minimum 9 bardak kadar olması gereklidir. Son olarak ise yiyeceklerin doğru koşullarda saklanması ve muhafaza edilmesi de yine öneriler arasında sunuluyor.

Sağlıklı Beslenmede Organik Yiyecekler

Sağlıklı beslenme önerileri adı altında organik gıdaların da sunulması söz konusudur. Şöyle ki mevsime bağlı olarak gıda tercihlerinde bulunmanız faydalı olacaktır. Organik olanlar %100 değerinden besinleri içermekte. Yani herhangi bir işleme maruz kalmadıkları için vücuda alınması gereken besinler takviye edilmekte. Bunun yanı sıra böcek ilacı gibi kimyasallarda bulunmuyor. İçerisinde katkı maddesi, renklendirici, GDO bulunmayan yiyecekler ile daha sağlıklı bir beslenme programına yer verilebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: