Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipe Sayesinde Tütünün Keyfine Varmak Oldukça Kolay

11 Kasım 2017

Pipe çeşitleri günümüzde sıklıkla kullanılan bir üründür. Tütün sever kişiler tarafından vazgeçilmeyen bir seçenektir. Pipe eski zamanlarda daha sık kullanılan nostaljik bir ürün olarak da görülebilir. Günümüze kadar modernleşen gelmiş, tütün kullanımını daha şık tutmak isteyen kişilere sunulmuştur.

Pipenin birden çok çeşidi bulunmaktadır. Genelde ahşap pipe eskiden kullanılan bir ürün olsada şimdilerde cam pipe daha çok kullanılmaktadır. Her ikisi de tamamen el işçiliği barındıran değerli ürünlerdir.

Bir diğer pipe çeşidi olarak metal kullanılabilmektedir. Ancak metal pileler çok fazla yaygın olmamakla birlikte tütün severler için çok da kullanışlı sayılmamaktadır. Bu nedenle de cam ve ahşap daha çok kullanılır.

Bir başka tütün ürünü olarak da grinder çeşitleri dikkat çeker. Grinder bir tür tütün öğütme aracıdır ve pipe, bong, nargile gibi ürünlerde tütünü daha rahat kullanma amacıyla öğütmeyi sağlamaktadır. Birçok çeşidi olmasına  karşılık genelde alüminyum grinder çeşitleri daha sık kullanılır.

Bong Kullanarak Tütün Keyfine Varabilirsiniz

Tütün sever ve bu üründen vazgeçemeyen kişiler için oluşturulmuş bir diğer ürün de bongdur. Bong ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkarılmış zamanla tüm dünyaya yayılmış bir üründür. Nargileye benzerliği sebebiyle dikkat çeker.

Bong çeşitleri zamanla ortaya çıkmış kaliteli ürünlerdir. Çeşit olarak da cam, seramik ve plastik bonglara rastlamak mümkündür.

Cam bonglar diğer bonglara göre daha fazla dikkat çeken ürünlerdir. Hem tasarımları hem fiyatlarının uygunluğu hem de kolay temizlenebilirliği sebebiyle cam bong seçilir.

Seramik bonglar ise ücretleri daha fazla olduğu için tercih edilmeyen bonglardır. Plâstik bonglarda iki üç kullanımlık basit ürünlerdir. Bu sebeple genelde cam bonglara yönelim vardır.

Nargile Sayesinde Geleneksel Tütün Zevki

Nargile de bir çeşit tütün aparatıdır. Bonga göre daha ağırdır ve taşınabilir değildir. Ancak tütünü ağır kullanmak isteyen kişiler için de vazgeçilmez bir seçenektir. Nargile çeşitleri nargileyi saf olarak kullanmak istemeyen kişiler için sunulan bir alternatiftir. Birçok aroma barındırır. Çilek, kavun, elma, kiraz gibi aromalı nargile çeşitlerini bulmak da mümkündür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: