Web sitemize hoşgeldiniz.

Parfüm Seçimi İle Karakterinizi Gösterebilirsiniz

30 Eylül 2018

Gündelik hayatta kadınların ve erkeklerin kullandığı parfümler, farklı kokuları ile dikkat çekerler. Güzel kokmak bir lüks değil, tam anlamı ile bir görgü kuralıdır. Günümüzde kokulara anlam yüklenmesi çok normal bir hale gelmiştir. Kullanılan parfüm üzerinden bir kişinin karakterine dair analiz yapmak çok zor değildir. Parfüm Seçiminiz Karakteriniz Hakkında Ne Söylüyor gibi konu, bu anlamda değerlendirilebilir.

Hangi Parfüm Hangi Karakterin Özeti

Parfüm ve karakter ilişkisi birçok farklı önemli araştırmanın konusu olmuş durumda. Buna göre kullanılan parfümün aroması ile kişiliklere dair fikir sahibi olmak mümkün;

Vanilya: Vanilya aromalı parfüm kullanan kişilerin genellikle çok eğlenceli insanlar olduğunu söyleyebiliriz. Vanilya kokusunu sevenler, parti insanı olarak tanımlanırlar. Son derece neşeli ve enerji doludurlar.

Lavanta: Lavanta kokusunu kullananların, arkadaşlık ilişkilerine çok fazla önem verdiğini söylemek mümkündür. Bu tip insanlar genellikle çok iyi dostluklar kurar ve arkadaşlarına bağlıdırlar.

Narenciye: Günümüzde en çok kullanılan parfüm esanslarından birisi de narenciye olarak tanımlanır. Narenciye tercihini genellikle yönetmeyi çok seven kişiler yaparlar. Bu tip insanlara alfa karakter yakıştırması çok sık bir biçimde yapılır.

Hanımeli: En cool insanların genellikle hanımeli kokularını kullandığını söylemek mümkündür. Çünkü bu tip insanlar her daim mutludurlar. En küçük şeyler bile onları mutlu etmeye yeter. Ayrıca gamsızdırlar. Çok rahat oldukları için yaşananları sorun etmezler. Parfüm Seçiminiz Karakteriniz Hakkında Ne Söylüyor yargısı bu şekilde kanıtlanmaktadır.

Yasemin: Yasemin kokusu çılgınlığın diğer ismidir. Yenilik taraftarı olan bu kişiler, farklı maceralara atılmaktan asla geri durmazlar. Bunun yanı sıra gece hayatını çok severler. Her daim bir planları vardır ve yerlerinde hiç bir zaman sabit durmazlar.

Gardenya: Güvenli insanların yapmış olduğu seçim genellikle Gardenya adı verilen kokudur. İstikrardan yana bir tutum sergilerler. Dostlarını geride bırakmazlar. Her türlü plana ve programa başarılı bir biçimde uyum sergilerler.

Parfüm ve Karakter İlişkisi Araştırmalara Dayanıyor

Kullanılan parfüm ve karakter arasındaki ilişkinin temeli, bilimsel olarak yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu noktada çevrenizdeki insanların karakterlerini analiz ederken, onların kullandığı parfümler üzerinden yola çıkabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: