Web sitemize hoşgeldiniz.

Oda Kokuları & Aksesuarları

7 Ekim 2017

Her mekanın kendine has bir kokusu vardır ve bu rayihaların biriktirdiği koku hafızası bize anıları tekrar yaşatandır. İnsanlar her zaman için değişebilen ruh hallerine sahiptir ve bazen koku tercihleri farklı yönlere kayabilir. Bu durumlarda bulundukları ortamın kokusunu değiştirmek isteyen kişilerin başvurduğu belli başlı yöntemler vardır.

Otomatik Spreyli Oda Kokuları

Otomatik spreyli oda kokuları pratik kullanımı ile çoğu zaman ilk akla gelen kokulardandır. Burada iki adet kalem pil ile çalışan bir makine ile düzenli aralıklarda odaya sprey sıkılması mantığı işler.

Otomatik spreylerde makine içinde bir zaman ayarlayıcı bulunur. 9, 18 ve 36 dakikalık periyotlar ayarlanabilir. Seçilen zaman aralığına göre o kadar dakikada bir sprey otomatik olarak sıkılır. Sistemin çalıştığını ifade etmek içim makinenin üst kısmına yeşil renkte yanıp sönen bir sinyal lambası konulmuştur. Genellikle karanlıkta daha belirgin olarak görülebilir.

Bu tip kokularda makine sabit kalır içindeki sprey bittikçe değiştirilir. Kutuların içindeki likit kokular standart boylarda üretilir. Her markanın kendi koku kutusu kendi makinesi ile uyumludur.

Bambu Çubuklu Oda Kokuları

Son dönemlerde popülerliğini giderek arttıran bambu çubuklu oda kokuları hem koku amaçlı kullanım imkanı veriyor hem de dekoratif açıdan şık bir görüntü elde etmenizi sağlıyor.

Bambu çubuklu oda kokuları genellikle cam ya da sert plastik bir kabın içine likit halde bir kokunun dökülmesi ve o sıvıya ince uzun çubukların yerleştirilmesi ile kullanılır. Yapı itibari ile vazoya konan çiçekleri andıran bu görüntü değişik renkler de elde etme imkanı verir.

Bambu çubuklar tarafından emilen likit koku çubukların üzerinde iken buharlaşarak havaya karışır. Bambu bitkisi gözenekli ve yumuşak bir yapıda olduğu için sıvı iletimini en üst düzeyde sağlar. Bir hafta ya da on günlük periyotlarda bambu çubuklarının yönünün değiştirilmesi kokuyu tazeleyecektir. Çünkü bir tarafı sürekli sıvı ile temas eden çubuklar bir süre sonra gözenekleri dolduğu için sıvıyı emme özelliğini kaybeder. Ters çevrilerek biriken sıvının boşluklardan tekrar aşağıya akması sağlanır ve sistem en başa dönmüş olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: