Web sitemize hoşgeldiniz.

Haraşo Nasıl Örülür Resimli Anlatım, düz haroşa nasıl örülür

Haraşo örgüye yeni başlayan kişilerin bile kolaylıkla uygulayabilecekleri modellerin başında gelir. Özellikle daha kolay üreyen modelleri seviyorsanız kalın şişler ile haraşo yapmak sizin için harika bir seçim olacaktır. Son dönemlerin en çok tercih edilen örgü ürünlerini dahi kısa bir süre içerisinde haraşo model üzerinden tasarlayabilirsiniz.

Haraşo örgü nasıl başlanır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Klasik ilmek alma işlemini tamamlayarak başlama aşamasına geçebilirsiniz. Haraşo başlangıç ve bitiş kısımlarını oldukça dikkatli uygulamalısınız. Bu şekilde örgünüzün temel modeli de daha muazzam ortaya çıkacaktır.

Nasıl Örülür?

Haraşo nasıl örülür resimli anlatım aracılığı ile dikkate alındığı zaman hiç zorlanmadan haraşo örgünüzü oluşturabilirsiniz.

  • Klasik ilmek atma işlemleri ile başlamalısınız. Uygulayacağınız modele göre ilmeğinizi atabilirsiniz.
  • Diğer sıraya geçildiği zaman şiş ilmeğin içerisinden geçirilmelidir. Bu şekilde ip dolanmalı ve ip çekme işlemi gerçekleştirilmelidir.
  • İpin şişin altından üstüne doğru dolanması oldukça önemlidir. Bunun akabinde ilmeğin içinden geçirilmelidir.
  • İlmeğin içerisinden geçirildikten sonra solda kalan ipi bırakmalısınız. Bu şekilde haraşo model kendini gösterecektir.
  • Haraşoyu dilerseniz ters dilerseniz de düz şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ortaya çıkacak olan modelde hangisi sizi daha çok tatmin edecekse onu tercih edebilirsiniz.
  • Modelin kendini en çok gösterdiği noktanın başlangıç ve bitişler olduğunu da unutmamalısınız. Bunun yanı sıra örgünün yan kısımlarının muntazam olmasına da önem vermelisiniz.

Haraşo nasıl örülür resimli anlatım kapsamında adımları tamamlayarak elinizde dilediğiniz büyüklükte bir haraşo parçası oluşacaktır. Bu parça ile dilediğiniz modeli oluşturabilir ve hatta battaniye bile yapabilirsiniz.

Hangi Modeller Yapılabilir?

Haraşo nasıl örülür resimli anlatım aracılığı ile kişilerin özellikle battaniye ve atkı yapımını sıklıkla tercih ettiği bilinir. Haraşo sıkı bir örgü olduğu için bu sık kullanılan iki üründe dahi herhangi bir gevşeme meydana gelmeyecektir. Gevşemenin önüne geçmek isteyen kişilerin özel olarak ince şiş kullanmaları da ayrıca tavsiye edilir.

Haraşo atkı modelleri en sık tercih edilen ürünlerin başında gelir. Direk olarak düz biçimde örerek atkının iki ucu birleştirebilir ve bir boyunluk da oluşturabilirsiniz. Modeli boyunluğa çevirmek istemezseniz uç kısımlarına ayrıca püskül de koyabilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: