Web sitemize hoşgeldiniz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Nasıl Örülür, Hanım Dilendi Bey Beğendi Motifi Nasıl Yapılır

Hanım dilendi bey beğendi motifinin yapılışı Derya Baykal tarafından da farklı örgü modellerinde sık sık uygulamaya koyulmuştur. Hem çok uğraşılmış gibi görünen hem de uygulaması oldukça kolay olan bu model sayesinde kısa sürede hoş ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Model ile en sı yağılan ürünlerin başında yelekler ve battaniyeler gelmektedir. Her biri için ayrı bir güzelliği içerisinde barındıran modelin şıklığı da oldukça üst seviyededir.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Hanım dilendi bey beğendi nasıl örülür konu başlığı altında takip edilmesi gereken detaylar;

  • 4 numaralı tığ ile başlangıcınızı yapmalısınız. Orta kalınlıkta hatta inceye kaçan bir ip seçmelisiniz.
  • Başlangıç aşaması için 6 defa zincir çekilmesi gerekir. Bu şekilde yuvarlak bir başlangıç noktası oluşturulur. Dairenin çevresinde ikili tırabzan modeli uygulanmayla başlanmalıdır.
  • 3 adet ikili tırabzan oluşturduktan sonra 3 adet zincir çekilmelidir. Ardından bir önceki adımda yapıldığı gibi 3 adet ikili tırabzan oluşturulmalıdır.
  • Dairenin çevresi tamamlanana kadar aynı aşamanın devam ettirilmesi gerekir.
  • Daire birleştirilmesinin yapı aşamasında 3 zincir çekilir ve diğer tırabzanın içine batış yapılarak birleştirme tamamlanır.
  • Bu adım temel karenin oluşturulmasını sağlayacaktır. Daha sonra başka renge geçerek aynı yöntem üzerinden modelin tamamını ortaya çıkarabilirsiniz.

Hanım dilendi bey beğendi nasıl örülür modelini bu detayları göz önünde bulundurarak sorunsuz şekilde oluşturabilirsiniz. Modellerin her biri hem şıklığın hem de göz yormayan renk cümbüşünün parçası olacaktır. Hanım dilendi bey beğendi nasıl örülür konu başlığında seçmiş olduğunuz ip ve renkler de ortaya çıkacak ürünün kalitesini direkt etkiler.

Modelde Nasıl İp Tercih Edilmelidir?

Hanım dilendi bey beğendi battaniye yapılırken dahi çok kalın iplerin tercih edilmemesi gerekir. Bu şekilde kalın ipler tercih edildiği zaman genellikle model kendini net olarak beli etmemektedir. Battaniyeye son halini verirken de ya şeffaf misinalar kullanılmalı ya da tığ işi ile motif hangi renk ise onunla birleştirilme yapılmalıdır. Birleştirme safhasında bir potluk ortaya çıktığı zaman tüm uğraşı boşa gitmekte ve model de kötü görünmektedir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: