Web sitemize hoşgeldiniz.

Güneş Yanığı İçin Çözüm Yollarına Bakın

21 Eylül 2018

Sıcak günlerde güneşlenen ya da iş nedeni ile güneş altında çalışmak zorunda kalan kişilerin en önemli problemi güneş yanığıdır. Vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan güneş yanıkları, hem estetik hem de verdiği acı ile dikkat çeker. Güneş yanığına kesin çözüm olarak dile getirilen bazı yöntemleri kullanarak, sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Güneş yanığı gibi bir problem oldukça can sıkıcıdır. Bu tip bir durum ile karşı karşıya gelen kişiler, farklı yöntemler ile problemi çözebilirler. Mevcut yöntemler şöyledir;

  • Tıraş köpüğü ile soruna kalıcı bir çözüm bulmak mümkündür. Bunun için ilk olarak güneşlendikten sonra bir tıraş köpüğü alın. Bunu, vücudunuzun yanık olan bölgelerine bolca sürün. Ardından ise yarım saat süre ile bekleyin. Durulama işlemini ılık su ile yapmanız gerekmektedir.
  • Piyasada satılan ve güneş yanıkları için birebir olan birçok değişik krem ve jel vardır. Bunların etkisi çok hızlıdır. Doğal yollar ile bir çözüm için ise E vitamini ve Aloe Vera adı verilen bitkiyi karıştırmak ile mümkündür. Bu şekilde elde edilen karışımı yanıkların olduğu yere sürebilirsiniz. Bunun öncesinde karışımı buzdolabı içinde bekletmek çok mantıklıdır. Çünkü soğuk bir şekilde yapılacak uygulama daha iyi bir sonuç verecektir. Güneş yanığına kesin çözüm olarak bu yöntem uygulanabilir.
  • Buna ek olarak soğuk su en etkili yöntemlerin başında gelir. Yanık olduğu zaman soğuk suyun altında bekletilmiş olan bezleri, ilgili bölgelerin üzerine koymalısınız. Hatta bunu çok sık bir biçimde tekrar etmek, etkili bir sonucu da beraberinde getirecektir.
  • Küvete girmek bir diğer yoldur. Yanıktan sonra küveti soğuk su ile doldurun. Küvetin içine girin ve bir süre burada bekleyin. Böylelikle yanığın vermiş olduğu acılı durumdan çok kısa bir süre içinde kurtulabilirsiniz.

Güneşte Çok Kalınmamalıdır

Güneş yanığına çözüm noktasında bronzlaşma ve güneşlenme gibi konularda dikkatli olunmalıdır. Yanığın oluşmaması için mutlaka güneş kremi ve benzer losyonları sürmeniz gerekiyor. Ayrıca güneş altında çok fazla zaman harcamamak da gerekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: