Web sitemize hoşgeldiniz.

Gizli İlişki Kuralları

16 Haziran 2018

Hepimiz ilişkiler yaşıyor ve konuşmaların başında net bir iletişim tarzından yana olduğumuzu belirtip, ister istemez taktiklere ve oyunlara başvuruyoruz. İkili ilişki yürütmek sanattır. Hele de sosyal medya’ dan herkesin herkese çok rahat ulaşabildiği günümüz koşullarında, her adımınızda başka bir renge boyadığımızı düşünebiliriz. Gizli ilişki kurallarında ne zaman ne yapmalısınız:

-Kavga ettiyseniz ve ilişkinizi noktaladığınızı belirten cümleler kurmadıysanız, 3 günü geçirmeyin deriz ve karşı taraf aramıyorsa mutlaka siz arayın gurur yapmayın.

-Görüşmek istediğinizde sürekli işlerini öne sürüyor ve toplandayım, çok yoğunum gibi cümleleri sarf ederek konuşuyorsa, başka bir şeye odaklanmış veya artık görüşmek istemiyor bile olabilir. Tavrınızı mutlaka ortaya koyun, farkında bile olmayabilir de.

-Randevulaştıysanız ve gelmediyse konuşmalarından çok acil bir durum olup olmadığını anlayabilir ve yalan söylüyor olabileceğini düşünüyorsanız aramayı kesmenizi istiyordur.

-Sizleri arkadaşları ile buluşacağı ortamlara sokmuyor ise tesadüfen karşılaştığınızda ise tanıştırma ihtiyacı duymuyorsa sizi pek de ciddiye almıyordur. Gizli ilişki kuralları burada geçerli.

-Birkaç kez siz üst üste aradıysanız tekrar siz arayan taraf olmayın. Ara verin veya sosyal medyadan bir şeyler paylaşın ve kendinizi hatırlatın.

-İlişkinin her döneminde karşınızdaki kişiyi istediğinizi göstermelisiniz, aramıyor sormuyorsa da sizden ilgi bekliyor olabilir. Arada pek boşluk bırakmamalısınız.

Aslında ne demek istiyoruz direkt bir şekilde söylediğimizde bizler için sıkıntılı bir ilişki süreci başlıyor ve her zaman her şeyi de söylememeliyiz. İkili ilişkilerde her konu bizler için hassas olduğu için çoğu zaman mantığımızı kaybedip, duygusal davranabiliyoruz. Önemli konuları mutlaka yüz yüze konuşmaya çalışın ve mimiklerimizin iletişimin yüzde 75’ini oluşturduğunu unutmayın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: