Web sitemize hoşgeldiniz.

Farklı ve Romantik Hediye Arayanlara: Şarap Setleri

2 Ekim 2017

Sevgiliniz ile baş başa bir gece geçirmeden önce ona romantik bir jest yapmak isterseniz şarap setlerini incelemelisiniz. Hem farklı hem de romantik bir hediye seçimi için birebir özellik taşıyan şarap setleri tahmin edemeyeceğiniz etkilere sebep olabilir.

Hem Şık Hem Kullanışlı

Bir hediyede olması gereken özelliklerin başında hem şık hem de kolay kullanılabilmesi gelir. şarap setleri her iki özelliği de bünyesinde barındırıyor. Şarap içmeyen kişilere bile şarabı sevdirebilecek kadar iddialı tasarımlar ile karşımıza çıkan bu ürünler uygun fiyatları ile de harika bir alternatif olarak göze çarpıyor.

Özel günlerinizden aldığınız keyfi iki katına çıkarak bir özelliğe sahip olan bu setleri hem evinizde kullanabilir hem de arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Özellikle çiftlerin baş başa romantik bir gece geçirmelerinde kendilerine eşlik edecek en özel aksesuarlardan birisi olan şarap setleri unutulmaz anlar yaşamanıza vesile olabilir.

Şarap Seti İçeriği

Şarap setleri genellikle 4 ya da 5 parçadan oluşur. Şarap açacağı olarak bilinen tirbuşon bu setlerin en önemli parçasıdır. Her şarap setinde mutlaka bir adet şarap açacağı bulunur.

Şarap setleri içinde bulunan parçalardan bir diğeri de folyo kesicidir. Şarap şişelerinin kapaklarındaki mantar tıpanı etrafı folyo ile kaplanmıştır. Şişenin kapağını açmadan önde şarap setinin içindeki folyo yardımı ile bu malzeme kesilir.

Bu setlerde bulunan malzemelerin bir diğeri de şarap tıpasıdır. Şarap tıpası ile bir miktarını içtiğiniz şarap şişesinin ağzını kapatabilirsiniz. Bu sayede tekrara içene kadar aynı aromayı korur. Şişenin hava almasının engellendiği tıpalama yöntemi ile aynı zamanda oluşacak kazalara karşı da önlem alınır ve şarabın dökülmesi engellenmiş olur.

Şarap setleri içinde bulunan öğelerden biri de dekantasyon şişesidir. Dekantasyon işlemi dilimizde şarap yatırma olarak da kullanılır. burada amaç şarabı dinlendirmek ve hatta yıllandırmaktır. Bu işlem için özel bir alan ve eğik durumda bulunan bir yatak gerekir. Şarap setlerinde bulunan dekantasyon şişesi ile uzun süre şarap muhafazası mümkündür. Vaktiniz var ise bekletip yıllar sonra keyifle içebilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: