Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Nemlendirici

29 Temmuz 2018

Vücudun nem dengesini korumak için kullanılacak en iyi nemlendiriciyi seçmek çok önemlidir. Genellikle su ihtiyacından dolayı nem eksikliğinin oluşması ciltler için çok tehlikelidir. Cilt eğer susuz kalırsa mutlaka kurumaya başlar.

Kuruyan cilt erken yaşlanır ve kırışıklıkların oluşması da kaçınılmaz olur. Cilt için en önemli beslenme çeşidi iyi nemlenmesidir. Zaten doğal olarak kuru cilt tiplerinin eğer nem dengesi iyi sağlanmazsa daha da kuruyacağından dolayı kırışık ve hatta çatlar.

Bu ciltlerin en hızlı yaşlanan ciltler olduğu da bilinmektedir. Nem dengesinin sağlanacağı ve mutlaka günlük bakımda kullanılacak doğal nemlendiriciler çok önemlidir. Nemlendirici içeriği de mutlaka doğal olmalıdır. Sağlık açısından nemlendiricilerin içeriklerinin iyi bilinmesi ve sağlığa zararlı maddeleri içermemesi önemlidir. Ve bu konuda mutlaka nemlendirici içeriklerine bakılması gerekmektedir.

En İyi nemlendirici Markaları

Piyasada en çok kullanılan ve tavsiye edilen nemlendirici markaları cilt tiplerine özel farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Kendinize özel nemlendiriciyi bulabilmek için öncelikle cilt tipinizi tanımanız gerekmektedir.

Dünyaca en çok kullanılan ve bilinen en iyi nemlendirici markaları Clinique, Wichy ve Dermalogica markaları olarak bilinmektedir. Bu markaları en iyi nemlendirici krem kadınlar kulübü gibi forum sayfalarında da tavsiye edilenler arasında en üst sıralarda yer alır.

En iyi nemlendirici krem blog sayfalarında da oldukça tavsiye edilen markalar bulunur. Bunların başında da Avene Creme Nutritive Compensatrice markasıdır. Yüksek nem tutma özelliği sayesinde oldukça başarılı bir içeriğe sahiptir.

Aynı zamanda doğal bir nem dengesi sağlar. Kuru ciltler için en iyi nemlendirici olarak bilinen marka ise Neutrogena Hydro markasıdır.

Hassas Ciltlere Özel Nemlendirici Markaları

Nemlendirici kremler aynı zamanda kuru cilt ve hassas ciltler için nemledirici uygun olmalıdır. Hassas ciltler için en tavsiye edilen markalar şunlardır:

  • Lancome Hydra Zen Antş-Stress Moisturizing Face Cream
  • Estee Lauder Hydrationist Maximum Moisture Creme for Dry Skin
  • Ren Evercalm Global Protection Day Cream
  • Caudalie Vinosource Moisturizing Sorbet
  • Kate Somerville Nourish Daily Moisturizer
  • Clarins Gentle Day Cream
  • Bobbi Brown Extra Soothing Balm
  • Origins Dr Weil Mega Mushroom Skin Relief
  • Olehenriksen Murture Me Moisturizing Creme
  • Dr Jart+Water Fuse Ultimate Hydro Gel

En iyi nemlendirici kremler özellikleri bakımından sizin cildinize en uygun olanlardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: