Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif çerçeve nasıl yapılır?

Tüm dekorasyon mağazalarında genelde bulunan aksesuar ve standart çerçeveler dışında pek bir alternatif göremezsiniz. Biraz da ticari amaçlı olduğu için en çok satılan ve rağbet edilen ürünler dışında hareket etme şansınız azalır. Kendi hayal gücünüze güveniyor ve biraz da yaratıcı el becerilerine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, üretebileceğiniz çok sayıda seçenek karşınıza çıkıyor.

Basit bir çerçeveyi dahi, kolay ve ucuz bulabileceğiniz malzemeler kullanarak çok muazzam bir hale dönüştürmek sizin elinizde. Yeter ki biraz ön araştırma ile neyi, nelere çevirebileceğinize bir bakın.

Sevgililer günü hediyesi olarak verebileceğiniz ve sevdiğinizi çok mutlu edecek, dekoratif bir çerçeve, ikinizin yer aldığı bir kareyi barındırdığında, işinizde ya da evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamlı bir obje haline gelecektir.

Dekoratif çerçeve alınır mı, yaptırılır mı?

Aslında ticari kaygıları dikkate almayan biri iseniz her yerden bu tür şeyleri almanız mümkündür. Yine istediğiniz tüm seçenekler geniş bir yelpaze içinde bulunacaktır.

Fakat anlamı olan, özel bir çerçeveye sahip olmak istorsanız, özel bir sipariş üzerinden gitmeniz yararlı olacaktır. yani aslında tamamen sizin tercihinize kalmış bu durumda, istediğiniz yönde hareket etmekte özgürsünüz.

Dekoratif ürünler satan her yerde ilgi alanınıza göre pek çok çerçeve bulabilirsiniz. Asıl önemli olan hangi durumda iyi hissettiğinizdir.

Dekoratif çerçeve türleri neler olabilir?

Bu konu o kadar geniş bir alanı kapsar ki, aslında gaz lambaları çeşitleri bile çerçeve haline dönüştürülüp çok farklı bir şekilde kullanılabilir. Seçmek istediğiniz objeyi, odanızda nasıl kullanacağınıza karar verdikten sonra yapım aşama geçebilirsiniz.

Örneğin bir kalemliği çerçeveye dönüştürüp kullanabilirsiniz. Ya da eski bir fotoğraf makinası objektifini kullanabilirsiniz. Metal bir tramvay veya otobüs objesini kullanabilirsiniz. En çok sevilen dekoratif çerçeve türlerinden biri de sinema projektörü tasarımında olanlardır.

Görmekten mutlu olabileceğiniz, uzakta olan sevdikleriniz varsa resimlerine bakıp özlem giderebileceğiniz, sizi bulunduğunuz ortamdan olmak istediğiniz yere taşıyabilecek resimleri, dekoratif çerçeveler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Çok farklı tasarımları bulmanız kadar, o tasarımları ne derece doğru kullandığınız dekorasyonu tamamlamanız açısından önemlidir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: