Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekorasyonda Dekoratif Ahşap Hediyelik

Evinizin havasını değiştiren ve hatıra olarak da oldukça talep gören dekoratif ahşap hediyelik eşyalar pek çok çeşidi ile hediyelik eşya dükkânlarının vitrinlerini süslüyor.

Ev, kafe veya restoranlar için üretilen bu eşyalar hem kişinin zevkini yansıtırken hem de bulunduğu ortama organik bir hava katıyor. Bu küçük hacimli ama büyük değeri olan eşyalar el yapımı veya seri üretim ahşap olarak satılıyorlar. Malzemenin doğal olması sebebi ile ortama da aynı havayı katan bu hediyelik eşyaların fiyatları da yapılış biçimi ve ahşabın türüne göre değişebiliyor. Ahşap türleri arasında gül, meşe, kayın ve bunlar gibi pek çok çeşit ağaçtan hediyelik eşya bulabiliyorsunuz. Eşyayı yapan kişinin ustalık derecesi de ahşabın değerini yükseltiyor. Maraş işi oyma hediyelik eşyalar pahada daha fazla olurken bambudan yapılmış basit ama gösterişli ahşap hediyelikler daha ucuz ve çok çeşitte bulunuyor.

Metal Malzeme ile Hediyelik

Ahşap malzemeden başka aynı zamanda dekoratif metal hediyelik çeşitleri de son zamanlarda oldukça fazla talep görüyor. Metal vazolar, metal kutular, metal hayvan veya insan figürleri en çok talep edilenlerden. Son dönemdeki metalik modasına paralel olarak bu eşyalara saksıları da dâhil edebiliyoruz. Metal eşyaların en çok tercih edildiği konsept ise takı kutuları. Düz veya baskılı pek çok kutu en değerli eşyalarınız için güzel bir sığınak oluyor. Takı kutuları da fiyat bakımından oldukça farklılıklar gösterebiliyor. Metal malzemenin yapılış biçimine göre fiyatlar değişiyor.

Geri Dönüşen Metaller

Son dönemde özellikle metal hediyelik eşya alanında günümüz geri dönüşüm farkındalığı ile birlikte geri dönüştürülmüş metal eşyalar da eklenmeye başlandı. Çoğu heykel sanatçısının metalleri geri dönüştürerek yaptığı eserlerden etkilenen bu eşyalarda çivi, vida, metal plaka artıkları gibi malzemeler, çeşitli figürler ile vücut buluyor. Hediyelik eşya olarak da oldukça talep gören bu eşyalar ile hem de doğaya bir iyilik yapmış oluyorsunuz. Metal malzemeden ayrıca son dönem dekoratif rüzgâr çanları da yapılmaya başlandı. Oldukça ilginç seslere sahip olan bu eşya seçimi ile hem gözlere hem de kulaklara bir iyilik yapılmış olunuyor.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: