Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekor Neden Önemli?

Evinin ya da ofisinin görünümüne önem verenler için bu soru oldukça gereksiz ve yersiz olabilir ancak neden görünüme bu kadar önem verdiklerini doğrulayan bir yazı da olabilir. Dekoratif ürünleri ve son trendleri takip edenler genellikle evlerinin ya da ofislerinin enerjisine dikkat eden, ve dizaynlarını en modern şekilde güncel tutmak isteyen insanlardır.

Dekor eşyayı tamamlayan ve evi ya da ofisi renklendiren, güzelleştiren detaylardır. Dekorasyon o ev ya da ofisin tasarımına katkıda bulunan insanların izlerini taşıması sebebiyle zevkleri açığa serer. Var olan ortamın güzelliğini iki kar daha güzel göstererek farklı bir hava katar. Ahşap bir pencerenin önünde yırtık, eski ve işlemeli bir kilim düşünün, üzerinde hiçbir seyin olmadığı. Şimdi aynı pencerenin önündeki yırtık eski kilimin kenarlarına konulmuş tütsülükleri ve nostaljik gerçek bir radyoyu, kilimin önündeki iki ahşap el yapımı şarap bardağını ya da şarap setini düşünün. Verili ortamın atmosferini tek bir dekor öylesine değiştirir ki bu da dekorun önemini gözler önüne sermektedir.

Ofisler ve Evler Arasındaki Dekorasyon Farkları

Evlerde çok daha sık dekoratif ürünlere rastlarken, ofislerde bu oranın azaldığını rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Bu oranın azalmasında şüphesiz iş ortamı ciddiyeti ve dikkat dağıtacak eşyaların azami derecede kullanılması etkendir. Bu anlamda ofislerde daha sade, tek renk mobilyalar tercih edilerek motivasyonu artırıcı dekoratif ürünler tercih edilir. Ofis Dekorasyonunda bir başka etmen de ortamdaki gerginliği ve negatif havayı absorbe edecek ürünlerin tercih edilmesidir. Bu mana da hırs ve motivasyon konulu bir duvar aksesuarı ya da sadece belirli noktalara koyularak heykeller ofis dekorunu tamamlayabilir.

Ev Dekorunda Sınır Tanımayanlar

Ofis dekorasyonunun aksine ev dekorasyonunda biraz daha fazlaya kaçmak mümkündür. Ofiste bir duvara iliştirilecek büyük ve şık bir pano ev mevzu bahis olduğunda kanepenin ardına birden fazla küçük küçük panoların asimetrik ya da simetrik olarak dekor edilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu evler dekorasyonda daha geniş hareket kabiliyetine sahip olduğumuz alanlar olsa da fazla göz yoracak detaylarda çok ısrarcı olmamak gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: