Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Kanseri tedavisi, Cilt (Deri) Kanseri Belirtileri, Tedavisi Ve Korunma Yöntemleri

Cilt kanseri her yaştan insan gözlemlenebilen çok yaygın bir rahatsızlıktır. Cilt kanseri olan kişilerin cilt kanserinde hayatını kaybeden insanlar her 100 hastadan 1 tanesi olarak gözlemlenmiştir. Diğer kanser türlerine göre dışarıda oluştuğu için kendisini daha rahat bir şekilde belli eden cilt kanserinde erken teşhis hayat kurtarır. Vücudunuzu herhangi bir yerinde yeni oluşan ağrılı şişlikler, kabarıklıklar ile kendisini belli eder. Yani cilt kanseri lekeleri ile kendisini belli eden bir hastalık türüdür. Eğer cilt kanseri ilerleyip başka yerlerde sıçramadan önce teşhis edilebilirse kolaylıkla tedavi edilebilir. Cilt kanserinin birbirinden farklı türleri vardır. Kanser türleri arasında melanom cilt kanseri en tehlikeli olan cilt kanseridir.

Cilt Kanseri Olduğunu Nasıl Anlarsın

Cilt kanserine neden olan en büyük etken güneştir. Bu yüzden güneşten olabildiğince kendinizi korumalısınız.  Melanom cilt kanseri diğer cilt kanserlerine göre en tehlikeli olanıdır. Oldukça agresif olan bu kanser türü diğer bölgelere ve organlara yayılabilir. Bu durumda ölümcül sonuçlar doğurabilir. Ancak melanom cilt kanseri kanserler arasında en nadir rastlananlardan bir tanesidir. Cilt kanseri tedavisi için öncelikle kişinin hangi tür bir cilt kanserine yakalandığının öğrenilmesi gerekir. Cilt kanseri türleri arasında en tehlikeli olan melanom dış cilt kanseri belirtileri şu şekildedir;

  • Kırmızı ve yanan bölgeler
  • Göğsünüzde ve sırtınızda izler, tahriş olma
  • Görünür kan hücrelerinin olduğu küçük soluk noktalar.
  • Kabuk tutmuş ya da kanayan açık ülserler

Yukarıdaki belirtilerden en az bir tanesine sahipseniz acil olarak sağlık kuruşuna giderek bir uzman tarafından incelenmeniz gerekir.

Cilt Kanseri Ölümcül müdür?

Cilt kanserinin erken teşhis edilmesi hayat kurtarır bu yüzden cildinize yaşadığınız değişimleri kaçırmadan takip etmenizde fayda vardır. Eğer cilt kanserini erken teşhis etmeyi başarabilirseniz. İyileşme sürenizi kısaltmış olursunuz. Peki Cilt Kanseri Kaşıntı Yapar mı? Cilt kanseri türden türe göre değişiklik gösterir. Bazı türler hafif kaşıntıya neden olurken bazı kanser türleri hiçbir şekilde kaşıntı yapmaz. Kanser olup olmadığınızı anlamak için saçlı bölgenizden başlayarak ayna karşısında göremediğiniz bütün bölgelerinizi incelemeli ve bir kanser hücresi görüp görmediğinizi anlamalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: