Web sitemize hoşgeldiniz.

Boğaz Ağrısı Sebepleri Nelerdir, Boğaz ağrısı nedenleri, Boğaz ağrısı

Boğaz ağrısının en sık rastlanılan nedenlerinden bir tanesi gribal enfeksiyonlardır. Ancak boğaz ağrısı bunun dışında başka sebeplerle de ortaya çıkabilir. Eğer boğaz ağrınızla birlikte nefes alırken hırıltılı bir ses çıkıyorsa ve konuşma zorluğu, ağızdan salya akması gibi olayların yanı sıra solunum ve yutma zorluğu yaşıyorsanız derhal bir uzmana gözükmeniz gerekebilir. Boğaz ağrısı belirtileri yukarıda saydığımız gibiyse bu durum basit bir soğuk algınlığı olmayabilir.

Geçmeyen Boğaz Ağrısı Nedenleri

Eğer boğaz ağrınız 2 haftadan uzun sürüyorsa ve nefes almada güçlük, ağızdan salya gelmesi gibi sıkıntılar yaşıyorsanız bunu sebebi grip dışında daha ciddiye alınacak bir tümörün belirtisi olabilir. Bu yüzden acilen bir doktora başvurmanız gerekir. Geçmeyen boğaz ağrısı ve halsizlik şikâyetleriniz varsa da bir uzmana görünmenizde fayda vardır. Ufak bir grip ya da boğaz ağrısı deyip geçmeyin.

Boğaz ağrınız gribal bir enfeksiyon sebebiyle gerçekleşen bir ağrıysa bol sıvı alımı işinize yarayabilir. Bunun dışında aile hekiminize giderek ilaç takviyesi de alabilirsiniz. Boğaz enfeksiyonları genel olarak üşütmeye bağlı virüs kökenlidir. Ancak devamlı boğaz ağrısı için bir uzmana danışmakta her zaman fayda vardır. Boğaz iltihaplanması genel olarak yutkunmada sıkıntı yaşanmasına sebep olur. Ancak geçmeyen boğaz ağrısı ve yutkunma zorluğu ikilisini aynı anda yaşıyorsanız uzman desteği almanız şart.

Boğaz Ağrısını Ne Geçirir?

Boğaz ağrısı gribin gösterdiği ne büyük belirtilerden bir tanesidir. Boğaz ağrısını ilaçların yanı sıra evde hazırladığınız bitki kürleri ile de hafifletmeniz mümkün. Boğaz ağrısını hafife almamalı ve bir doktora başvurmalısınız. Düşük bir ihtimal bile olsa boğaz ağrıları ciddi bir sağlık sorununa dönüşebilir. Ancak gribal nedenlerle oluşan boğaz enfeksiyonlarını evinizde hazırlayacağınız kürlerle tedavi edebilirisiniz. Boğaz ağrısına ne iyi gelir bitkisel kürlerle tedavi sağlanır mı? en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Boğaz ağrısını evde geçirmek mümkündür. Zencefil çayı, limon çayı, aloe vera suyu, tuzlu su ile gargara yapmak gibi yöntemler ile tedavi yapmak mümkündür. Bunların dışında elma sirkesi de boğaz enfeksiyonunuzu çözmenizde yardımcı olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: