Web sitemize hoşgeldiniz.

BİMcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

16 Ağustos 2018

BİMcell son dönemlerde Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom operatörlerinin yanında Türk Telekom alt yapısını kullanarak abonelerine iletişim hizmetleri sağlayan önemli bir GSM şirketidir. BİMcell 2012 yılında faaliyete geçmesine karşın sektörde kendine önemli bir yer edinmeyi başarırken, oldukça uygun konuşma ve internet fiyatlarıyla da ön plana çıkmaktadır. BIMcell “konuştuğun kadar öde” sloganıyla önemli atılımlar yapmasının yanında bunda Türk Telekom altyapısının kullanılmasının da büyük rolü vardır. BİMcell numara sorgulama da aynı şekilde Türk Telekom ile entegre bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

BİMcell Numara Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Diğer operatörlerde olduğu gibi BİMcell bilinmeyen numara sorgusu yapılması mümkündür. BİMcell bu işlemi Türk Telekom ağını kullanarak yaparken, diğer abonelerde olduğu gibi BİMcell müşterilerinin arama kaydında bulunmayı kabul etmeleri ve bu sayede isim ve telefon numaralarının rehberde diğer kişiler için görünür olması gerekmektedir. BİMcell aboneleri Türk Telekom alt yapısıyla sadece istedikleri diğer BİMcell abonelerinin değil, Avea ve Türk Telekom abonelerinin de isim ve numara sorgularını yapabilirler. Bu sorgulama isimden telefon numarası sorgulaması şeklinde olabildiği gibi, numaradan isim sorgusu şeklinde de olabilir.

BİMcell Bilinmeyen Numaralar Servisi Nasıl Kullanılır

BİMcell’in sadece kendi aboneleri için oluşturduğu bir bilinmeyen numaralar servisi bulunmamakla birlikte Avea ve Türk Telekom abonelerinin kullandığı 11855 bilinmeyen servisiyle entegre olarak çalışmaktadır. BİMcell numara sorgulama işleminde abonenin telefon numarası ya da ismine ulaşabilmek için abonenin isim ve telefon numarası bilgilerinin dışarıya karşı kapalı olmaması ve rehberde bulunması gerekmektedir. Bu yönde BIMcell bilinmeyen numaralar servisi için 11855 Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisinin aranması yeteli olacaktır. Bu numaraya yapılacak aramalar sorgu işlemlerinin yanı sıra BİMcell rehberine eklenme ya da rehberden çıkma için talep oluşturulmasını da sağlayabilmektedir. 11855 bilinmeyen numaralar servisi dışında 11555’e SMS gönderilmesi de BIMcell numara sorgulama konusunda atılacak bir diğer adımdır. İnternet üzerinden de Türk Telekom web sitesine girilmesi sonucunda bilgileri öğrenilmek istenen abonenin isim, soy isim, yaşadığı ilçe ve il bilgileri girilerek sorgulama yapılması da mümkündür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: