Web sitemize hoşgeldiniz.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü İçin Yapılması Gerekenler

13 Ağustos 2018

Android özellikle de Samsung kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı ağda kayıtlı değil hatası çoğunlukla Çin ve Kore’de üretilen cihazlarda meydana gelirken, yurt dışından getirilen cihazlarda da hatanın görülmek sıklığı, Türkiye’de satın alınan cihazlara göre daha fazladır. Yurt dışından getirilen telefonlarda görünen bu hatayla ilgili garanti servisleri de muhatap alınamazken, bu sorunun çoğu cep telefonu firması için garanti kapsamına girmediğini de belirtmek gerekiyor. Ancak en iyi cihazlarda bile bulunulan konumla da alakalı çok seyrek de olsa zaman zaman bu hatanın görüldüğü de bilinmektedir.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Neye Yol Açar?

Ağda kayıtlı değil hatası görüldüğünde cep telefonlarından arama yapılabilmesi ya da mesaj gönderimi yapılamazken, bu bir şebek hatası olduğu için de şebekeye tekrar ulaşım sağlanana kadar hatanın alınması devam edecektir.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü İçin İzlenecek Yollar?

Ağda kayıtlı değil hatası çözümü için;

  • Bu hata alındığında ilk olarak telefonun uçak moduna alınıp, telefonun açılıp kapanması gerekmektedir. Böylece telefon açıldığında şebeke yeniden aranabilecek ve telefon normale dönecektir.
  • Ağda kayıtlı değil hatası devam ediyor ise, sorun SIM karttan ya da hatla alakalı bir problem olabilir. Bunun için SIM kartın başka bir telefona takılıp denenmesi gerekmektedir. Eğer başka telefonda da aynı problem yaşanıyorsa, SIM kart değiştirilmesi problemi sona erdirecektir.
  • Cep telefonlarının ayarlar bölümünde bulunan bağlantılar ya da bağlantı ayarları kısmındaki diğer ağlar ve mobil ağlar aşamalarının ardından ağ operatörünün manuel seçilmesi ve telefonun kapanıp açılması da problemin çözümü konusunda yardımcı olabilir.
  • Cep telefonlarının şebeke ayarları bölümündeki 3G, 4.5 G ve LTE gibi otomatik olarak uygulanan seçeneklerin kapatılıp elle manuel olarak 2G veya EDGE seçeneğinin denenmesi de problemi sona erdirebilir.
  • Son olarak cep telefonu için yeni bir sürüm gelmiş fakat uygulanmamışsa da benzer bir sorun meydana çıkmış olabilir. Bu durumda da cep telefonu ayarlar kısmından yeni bir sürüm olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Bu adımların hiçbiri ağda kayıtlı değil hatası çözümü için işe yaramadıysa bir telefoncuya gidilerek teknik destek alınması gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: