Web sitemize hoşgeldiniz.

2018 Kıyafetlerde Renk Modası

2018 sezonunda kıyafetlerde pastel renkler ön plana çıkıyor. Kış mevsiminin içerisinde olduğumuz için koyu renklerin sıkça kullanılması bir klasikmiş gibi algılanabilir. Fakat, pastel renklerin ve koyu tonların arasında canlı renklere yer verilmesiyle birlikte bu yılın renk modası farkını ortaya koyuyor.

Modanın sürekli değişimi sadece kıyafetlerin modelleri ile sınırlı kalmayıp renklerle de ilgili oluyor. Modada 2018 yılı, eskilere dönüş yılı oldu. Kullanılan renklerde bu dönüşten etkilendi ve 2018 yılında kıyafetlerde renk modasında hakimiyet pastel tonlara geçti. Özellikle, asker yeşili göze çarpan renk oldu. Asker yeşilinin farklı tonlarına sahip desenler oldukça revaçta.

Desen olarak ekose kumaşlara sıkça rastlanıyor. 2018 sezonunda kıyafetlerde ekosede renk modası yine pastel renklerden oluşuyor. Özellikle, krem rengi ve kahve tonları karışımından oluşması dikkat çekiyor.

2018 kıyafetlerde renk modasında dikkat çeken bir detay var. Bu detay; ton sür ton uygulanan kıyafet kombinelerinde arada bir tane çok farklı ve diğerlerinin arasında parlayan bir renk kullanılmasıdır. Bu renkler; altın ve gümüş tonlarıdır. Diğer adlarıyla; dore ve lame renkleridir. Siyah bir elbisede gümüş renge sahip bir kemer kullanılması, pastel tonlarının ağırlıkta olduğu ekose desenli bir gömlekte altın renginde kolye kullanılması buna bir örnektir.

2018 yılında kıyafetlerde renk modasında başrollerden birini de bordo rengi oynuyor. Daha önceki sezonlarda bordo renge sahip sınırlı çeşitlilikte parça bulunurken bu sezon bordo renkte her türlü parça bulunabiliyor. Özellikle, siyah ile birlikte kullanılan bordo renginde ayakkabı  ve aksesuarlar bu yılın gözdesi oldu.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: